Haberler

Fikret Sebilcioğlu 2019 Sonbahar Döneminde Özyeğin Üniversitesi’nde İş Etiği Dersi Veriyor - Ekim 2019

Bugün uluslararası ve kurumsal şirketlerde etik ve uyum, “sorumlu yönetsel karar verme sürecini” yapılandıran temel işlevsel bir alan haline gelmiştir. Etik ve uyum artık finansal performansla ilişkilendirildiğinden, iş etiği derslerinin pazarlama, muhasebe, finans ve yönetim gibi...
Yazının Devamı

TEİD & YASED İşbirliği ile 3. Taraf Etik ve Uyum Riskleri & Yönetimi Çalıştayı Yapıldı - Ekim 2019

TEİD & YASED İşbirliği ile Uluslararası Şirketlerin 3. Taraf Etik ve Uyum Riskleri & Yönetimi Çalıştayı 9 Ekim 2019 tarihinde İstanbul’da yapıldı. 
Yazının Devamı

Türkiye İç Denetim Kongresi: Günümüz Dünyasında Değişimin Öncüsü Olmak - Ekim 2019

Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) tarafından düzenlenen Uluslararası 23. Türkiye İç Denetim Kongresi, “Günümüz Dünyasında Değişimin Öncüsü Olmak” temasıyla 21-22 Ekim tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleştirildi.
Yazının Devamı

Cerebra Muhasebe ve Danışmanlık Firması 10. Yaşını Kutladı - Eylül 2019

Cerebra Muhasebe ve Danışmanlık firması 10. yaşını İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi’nde 18 Eylül 2019 tarihinde düzenlenen bir davette iş dünyasının önde gelen temsilcileriyle birlikte kutladı.
Yazının Devamı

2019 Şeffaflık Yaz Okulu Düzenlendi - Ağustos 2019

Transparency International Türkiye, Sabancı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 2019 Şeffaflık Yaz Okulu eğitim programını düzenledi.
Yazının Devamı

Yurtdışı İrtikap Önleme Kanunu (FEPA): Yurtdışı Yolsuzluk Uygulamaları Kanunu’ndaki (FCPA) Boşluğu Kapayacak Kanun - Ağustos 2019

Yabancı bir ülkede rüşvet vermeye zorlanan bir Amerika şirketi şu anda sadece “Size rüşvet veremem çünkü bu yasadışı ve tutuklanabilirim” diyor. Yurtdışı İrtikap Önleme Kanunu bu cümleye şunu ekleyecek “Siz de tutuklanabilirsiniz”.
Yazının Devamı

Cerebra 10. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor - Mayıs 2019

Cerebra faaliyetlerine 2009 yılında küçük bir ofiste başladı. İlk yıllarında bağımsız denetim, finansal raporlama, aile şirketleri ve muhasebe odaklı hizmetler sunan Cerebra, 2014 yılından itibaren stratejisini değiştirerek katma değeri ve zorluk derecesi yüksek olan özellikli hizmetlere odaklanmaya başladı.
Yazının Devamı
PAYLAŞ