Gündem

Yoğurdu Üfleyerek Yemek: Üçüncü Taraflara İlişkin Due Diligence (Özenli İnceleme)

Tarih, üçüncü taraf etik ve uyum risklerinin kötü yönetilmesinin şirketlere önemli zararlar verebileceğini gösteriyor. Eski hatalardan ders alarak, üçüncü taraf risklerinize ilişkin önleme, tespit etme ve denetleme faaliyetlerinde bulunmanız için birçok sebebiniz var.
Yazının Devamı

Suistimal Kayıplarını Önlemek veya “Üstüne Bir Bardak Su İçmek” Senin Kararın!

Suistimal riski uzak değil. Şirketler önlenebilir suistimaller nedeniyle kayda değer miktarda para kaybediyorlar. Suistimalin size zarar verme tehdidiyle mi yaşayacaksınız yoksa karşı saldırıya mı geçeceksiniz?
Yazının Devamı

Ritmi Yakala ve Şirketini Savun: Üç Savunma Hattı Modeli

“Üç Savunma Hattı Modeli” risk yönetimi sorumluluklarının sistematik bir yaklaşımla koordine edilebilmesi için basit ve etkili bir yol sunuyor. Her yıl çok sayıda kurum yeni skandallar, suistimaller, uyum ve yönetim sorunları ile karşı karşıya kalıyor.
Yazının Devamı

Veri Kalitesi: Kurumsal Kültürün Bir Parçası 

Veri analizi sürecinin kalitesi ve etkinliği çoğunlukla “veri kalitesi” ne bağlıdır. Bugünlerdeki verinin önemiyle ilgili aydınlanma trendi ve veri analistlerinden şirkete değer sağlamaları yönündeki yüksek beklenti, ne yazık ki doğru, tam, tutarlı, geçerli, tekil ve zamanında sağlanan veri yapısı olmadan temelsiz kalmaktadır.
Yazının Devamı

Veri Bilimi ile Değer Yaratma: Geleceğin Veri Bilimcilerine Bir Not

Yapılan işi doğru anlamadan yapılan herhangi bir veri analizinin sonuçları işe yaramaz. Gelecekteki veri bilimcileri için asıl zorluk budur. İş ile koordinasyon, ana trendlerin anlaşılması ve sürekli iyileştirme, veri bilimi yoluyla değer yaratılmasında önemli başarı faktörlerindendir.
Yazının Devamı

Dünyaya Açılın, Global Düşünün!

Bugünün küresel olarak birbirine bağlı iş dünyasında uluslararası pazarlara genişlemek artık eskisinden çok daha kolay. Doğru bir planlama ile, işletmeniz uluslararası alanda ulaşmak istediği başarıyı kazanabilir.
Yazının Devamı

Kurumların Amacı Nedir?

“Kapitalizm topluma nasıl hizmet eder?” sorusunun cevabı can sıkıcı göründüğü için iş dünyası kurumlara yeni bir amaç arıyor.​
Yazının Devamı
PAYLAŞ