Hakkımızda

Cerebra CPAs & Advisors, birleşme ve satın almalar, birleşme ve satın alma işlemleri sonrası entegrasyon, muhasebe uyum ve finansal raporlama, iç kontrol, iç denetim ve adli muhasebe ve suistimal inceleme alanlarında müşterilerine hizmet veren İstanbul Türkiye'de yerleşik bağımsız bir muhasebe ve danışmanlık firmasıdır.

Kurumsal Finansman & Değerleme Kurumsal Finansman & Değerleme Cerebra Kurumsal Finansman uzmanları birleşme ve satın alma, durum tespiti – inceleme çalışması (due diligence), şirket satış devir ve değerleme odaklı olarak geniş çapta kurumsal finansman hizmetleri sunmaktadır. Birleşme & Satın Alma Sonrası Entegrasyon Birleşme & Satın Alma Sonrası Entegrasyon Türkiye’de şirket birleşmesi veya satın alma işlemi yapan uluslararası şirketler, esas zorluğun işlemler tamamlanıp imzalar atıldıktan sonra başladığını fark etmektedir. Mali işler fonksiyonunun entegrasyonu, bu zorlu süreçte kritik bir öneme sahiptir. Cerebra şirket birleşme ve satın alma işlemleri sonrası entegrasyon sürecini en etkin şekilde yönetebilecek uzmanlık ve bilgi birikimine sahiptir. Muhasebe ve Mali İşler Yönetimi (Outsourcing) Muhasebe ve Mali İşler Yönetimi (Outsourcing) Muhasebeciler genelde şirketin işlerinden uzak tutulur ve çalışmaları kayıtlar ile sınırlı kalır. Ancak, Türkiye’de şirket kuran uluslararası şirketlerin yöneticileri, muhasebecilerinin kanunlara uyum konusundaki görevlerinin yanında, şirket işlerinin içinde zamanlı ve etkin bir şekilde olmalarının kritik bir başarı faktörü olduğunu görmektedir. Cerebra her zaman işin içinde ve sizlerle iletişimde olması gerektiğinin farkında olarak müşterilerine Muhasebe ve Mali İşler Yönetimi hizmetleri sunmaktadır. İç Kontrol İç Kontrol Finansal problemlerin yaşandığı zamanlarda şirket bütünlüğünün sağlanması ve hata ve suistimallerin önlenmesi, şirketler için kritik zorluklar yaratmaktadır. Bu zorlukların üstesinden gelmek için yeterli ve uygun araçlara sahip olmak gerekir. Cerebra İç Kontrol & İç Denetim hizmetlerini sunarken kurumsal yönetim ve kurumsallaşmanın gerektirdiği tüm etkin araçları müşterilerine sunmaktadır. İç Denetim İç Denetim Özellikle son yıllarda dünyada meydana gelen bazı kurumsal ve mali skandallar sonrası iç denetim önemi artan bir kavram olmuştur. Özellikle Amerika’da başlayan ve diğer batılı ülkeler tarafından da itibar gören bu ve benzeri yasal düzenlemelerin ülkemizde de bazı yansımaları olmuştur. Bankacılık sektörü ile başlayan ve son yıllarda devam eden çağdaş iç denetime yöneliş, bir süredir özel sektörün de ilgisini çekmeye başlamıştır. Adli Muhasebe & Suistimal İnceleme Adli Muhasebe & Suistimal İnceleme Suistimaller, kurumsal suçlar, ticari uyuşmazlıklar ve adli süreçler şirketinizin bütünlüğünü ve itibarını riske atabilir. Bir problem ortaya çıktığında hızlı hareket edebileceğinizden ve olayın tüm yönleri ile ve bağımsız bir şekilde soruşturulduğundan emin olmanız gerekmektedir. Cerebra müşterilerine geniş bir yelpazede suistimal hizmetleri sunmaktadır.

Gündem & Haberler

2018 Şeffaflık Yaz Okulu Gerçekleşti

Transparency International Türkiye tarafından düzenlenen Şeffaflık Yaz Okulu Sabacı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 1-8 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşti. Program öğrencilerin şeffaflık, dürüstlük, hesap verebilirlik, iyi kurumsal yönetim ve yolsuzlukla mücadele gibi konularda farkındalığını arttırmayı amaçladı. 

2018 Suistimal Farkındalık Haftası Yaklaşıyor !

Cerebra CPAs & Advisors’ın yine resmi destekçisi olduğu Uluslararası Suistimal Farkındalık Haftası, Kasım ayının ikinci haftasında gerçekleşiyor. Bu haftada, kişilere, vergi mükelleflerine, şirketlere ve topluma her yıl milyarlara mal olan suistimallere ışık tutulacak.

Fikret Sebilcioğlu "Uyumsuzlukların Bildirilmesi" Konusunda Sunum Yaptı

Fikret Sebilcioğlu Etik ve İtibar Derneği’nin İç Soruşturmalar Çalışma Grubu tarafından 23 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen “Uyumsuzlukların Bildirilmesi” konulu panelde konuşma yaptı. Philip Morris’in ev sahipliğinde yapılan panelde diğer konuşmacılar Philip Morris Uyum Yönetimi Direktörü Emre Çolak ve KPMG Türkiye’den Sinan Çamlık idi.

YouTube

Esnek & Dinamik Bir Yaklaşım

Cerebra CPAs & Advisors, büyük muhasebe ve danışmanlık firmalarında yaşanan bürokratik yaklaşımlar yerine, müşteri ihtiyaçlarına uygun esnek ve dinamik hizmet anlayışına sahiptir.

Rakamların Ötesinde

Cerebra CPAs & Advisors geleneksel yaklaşımın ötesinde rakamlarınızı anlayan, yorumlayabilen ve karar verme mekanizmalarında size yardımcı olabilecek çözüm ortağınız olmayı arzulamaktadır.

Kaliteli Hizmet & Adil Fiyat

Yüksek kalitede hizmet, deneyimli kadromuzun sahip olduğu yerel ve uluslararası bilgi ve tecrübenin yanında adil bir fiyat politikası ile sunulmaktadır.